INFO :

TIMBALAN PENGARAH OPERASI

     

 TUAN HAJI RAMLY BIN JUSOH

TIMBALAN PENGARAH OPERASI

JABATAN AGAMA JOHOR


No. Kad Pengenalan             :           570307-01-5851

Tarikh Lahir                           :           7 Mac 1957

Umur                                      :           57 Tahun

Status                                     :           Berkahwin

Nama Isteri                            :           Hajah Alina Wong Binti Abdullah

                                                            (Bertugas sebagai Ketua Penolong Pengarah

                                                             Bahagian Pembangunan Keluarga

                                                             Jabatan Agama Johor.

Anak                                       :           3 orang

Asal                                        :           Mersing, Johor

Alamat Sekarang                :           No. 10, Jalan Serama 3, Larkin,

                                                            80200 JOHOR BAHRU, JOHOR.

Kelulusan Akademik          :           1) Ijazah Sarjana Muda (B.A ) Hons.

                                                (Dakwah & Tamadun Islam)

                                                 Universiti Al-Azhar, Mesir.

                                                            2) Diploma Pendidikan 

                                                 (Bidang Agama)

                                                                  Universiti Al-Azhar, Mesir.

                                                           

Tarikh Lantikan Pertama     :           07 Mac 1985

                                                                Sebagai Guru Sandaran Kat. D5

                                                                Di Sekolah Menengah Sains Muar, Johor

 

Tarikh Lantikan Ke perkhidmatan sekarang         :           01 Januari 1987

 

Tarikh Kenaikan Pangkat    :           (1) Gred S44   -   1 Januari 2007

 

                                                                (2) Gred S48   -   1 Januari 2010

 

                                                                (3) Gred S52   -   1 Julai 2012

 

                                                                (4) Gred S54   -   02 Mei 2013

    

 

Jawatan Sekarang                :           Timbalan Pengarah Operasi

                                                                Jabatan Agama Johor

                                                                Gred S54 Hakiki

 

Jawatan yang pernah disandang :

 

BIL

 

JABATAN

 

JAWATAN

 

TEMPOH

 

1.

 

Kementerian Pendidikan Malaysia

 

Pegawai Perkhidmatan Pendidikan (Guru)

 

 

07.03.1985 – 31.12.1986

 

2.

 

Jabatan Agama Johor

 

Setiausaha

Lujnah Fatwa

 

 

01.01.1987 – 31.01.2005

 

3.

 

Jabatan Agama Johor

 

Ketua Pegawai Penguatkuasa

 

 

01.01.1987 – 31.01.1991

 

4.

 

Jabatan Agama Johor

 

Pegawai Perpustakaan Tertutup

 

 

01.01.1987 – 31.12.1989

 

5.

 

Jabatan Agama Johor

 

Menanggung Kerja sebagai Amin Baitul Mal Johor Dan Penolong Ketua Pengelola Zakat Dan Fitrah Negeri Johor

 

 

15.12.1988 – 31.10.1991

 

 

6.

 

Jabatan Agama Johor

 

Amin Baitul Mal Johor Dan Penolong Ketua Pengelola Zakat Dan Fitrah Negeri Johor

 

 

01.02.1991 – 31.05.1994

 

7.

 

Jabatan Agama Johor

 

Penolong Pengarah

Bahagian Penyelidikan

 

 

01.06.1994 – 01.05.1996

 

8.

 

Pejabat Agama Daerah Pontian

 

 

Menjalankan Tugas Kadi Daerah Pontian

 

16.07.1994 – 15.06.1995

 

 

 

 

 

9.

 

Jabatan Agama Johor

 

Menjalankan Tugas Timbalan Pendakwa Syarie Di Mahkamah Syariah Negeri Johor

 

15.08.1994 – 01.05.1996

 

10.

 

 

Pejabat Agama Daerah Kota Tinggi

 

Kadi Daerah

Daerah Kota Tinggi

 

02.05.1996 – 13.12.1996

 

11.

 

 

Jabatan Agama Johor

 

Menjalankan Kerja Amin Baitulmal, Penolong Ketua Pengelola Zakat Dan Fitrah, Pegawai Wakaf Negeri Johor

 

02.05.1996 – 31.12.1996

 

12.

 

Jabatan Agama Johor

 

Ketua Penolong Pengarah Baitul Mal, Zakat Dan Wakaf Negeri Johor Majlis Agama Islam Negeri Johor

 

01.01.1997 – 15.09.2004

 

13.

 

Pejabat Agama Daerah Johor Bahru

 

Menanggung Kerja

Kadi Daerah Johor Bahru

 

01.04.1997 -  23.05.1997

 

14.

 

Jabatan Agama Johor

 

 

Ketua Penolong Pengarah Bahagian Penyelidikan

 

16.09.2004 – 15.09.2005

 

15.

 

Jabatan Agama Johor

 

Ketua Penolong Pengarah Bahagian Pentadbiran Pembangunan Keluarga

 

16.09.2005 – 15.11.2007

 

16.

 

Jabatan Agama Johor

 

Ketua Penolong Pengarah Bahagian Pentadbiran Undang-Undang Syariah

(Kadi Besar Johor)

 

16.11.2007 – 15.02.2011

 

17.

 

Jabatan Agama Johor

 

Timbalan Pengarah Operasi Jabatan Agama Johor

 

16.02.2011 hingga sekarang

 

18.

 

Jabatan Agama Johor

 

Setiausaha Jawatankuasa Penetapan Puasa dan Hari Raya Negeri Johor

 

Dari Tahun 1998 hingga sekarang

 

19.

 

Jabatan Agama Johor

 

Setiausaha Jawatankuasa Teknikal Kalendar Islam Negeri Johor

 

Dari Tahun 1998 hingga sekarang

 

 

 

 

Terma & Syarat · Dasar Privasi · Dasar Keselamatan · Piagam Pelanggan
Hakcipta Terpelihara ·Jabatan Agama Johor