PROFIL

Jawatan Pengarah Jabatan Agama Islam Negeri Johor
Tarikh Sandangan 1 Julai 2018
Tarikh Lahir 11 Febuari 1963
Tempat Lahir Johor Bahru
Tarikh Lantikan Pertama 1 April 1992
Tarikh Sah Jawatan 9 September 1995

KELULUSAN

  1. Sarjana Pentadbiran dan Pembangunan Tanah dari Universiti Teknologi Malaysia
  2. Ijazah Sarjana Muda Sains Perniagaan Tani dari Universiti Pertanian Malaysia
  3. Diploma Pertanian dari Universiti Pertanian Malaysia

JABATAN PERNAH BERTUGAS

No. Gelaran Jawatan Pejabat/Jabatan Tempoh
1 Penolong Pentadbir Tanah Pejabat Tanah Batu Pahat 01.12.1988 – 31.12.1991
2 Penolong Pentadbir Tanah Pejabat Tanah Mersing 01.01.1992 – 31.05.1992
3 Setiausaha Majlis Majlis Daerah Tangkak 01.06.1992 – 15.09.2000
4 Penolong Pentadbir Tanah 1 Pejabat Tanah Batu Pahat 16.01.2000 – 31.12.2003
5 Ketua Penolong Pegawai Daerah Pejabat Daerah Mersing 01.01.2004 – 30.04.2005
6 Penolong Setiausaha Pejabat Setiausaha Kerajaan Johor (Caw. Pentadbiran) 01.05.2005 – 15.01.2007
7 Pentadbir Tanah Pejabat Tanah Kluang 16.01.2007 – 15.01.2008
8 Pentadbir Tanah Pejabat Tanah Muar 16.01.2008 – 15.07.2010
9 Yang Di Pertua Majlis Majlis Perbandaran Muar 16.07.2010 – 30.05.2011
10 Pengarah Yayasan Warisan Johor 01.06.2011 – 09.07.2014
11 Pegawai Daerah Pejabat Daerah Kluang 10.07.2014 – 16.01.2017
12 Pegawai Daerah Pejabat Daerah Johor Bahru 17.01.2017 – 22.10.2017
13 Pengarah Jabatan Agama Islam Negeri Johor 23.10.2017 – Sekarang

MAKLUMAT KELUARGA

Isteri :-
Hajjah Fazidah binti Ahmad

Anak:-
Enam(6) Orang