PROFIL

Jawatan Timbalan Pengarah Operasi
Tarikh Sandangan 2 Febuari 1998
Tarikh Lahir 17 Julai 1962
Tempat Lahir Muar, Johor
Tarikh Lantikan Pertama 2 Febuari 1998
Tarikh Sah Jawatan 2 Febuari 2001

KELULUSAN

  1. BA (Hons) Usuluddin ( Universiti Al Azhar )
  2. Diploma Pendidikan ( Universiti Islam Antarabangsa Malaysia )

JABATAN PERNAH BERTUGAS

No. Gelaran Jawatan Pejabat/Jabatan Tempoh
1. Pegawai Pendidikan MAAHAD Johor 02.03.1998 – 15.11.2000
2. Penolong Pengarah Bahagian Pendidikan Jabatan Agama Islam Negeri Johor 16.11.2000 – 30.04.2004
3. Pengetua MAAHAD Johor 01.05.2004 – 15.09.2006
4. Ketua Penolong Pengarah Bahagian Pendidikan Jabatan Agama Islam Negeri Johor 16.11.2007 – 16.02.2010
5. Pengetua MAAHAD Johor 17.02.2010 – 31.05.2015
6. Pengetua Sekolah Menengah Agama Kerajaan Johor ( SMAKJ ) 01.06.2015 – 28.02.2017
7. Timbalan Pengarah Pendidikan Islam Bahagian Pendidikan Jabatan Agama Islam Negeri Johor 01.03.2017 – 17.11.2018
7. Kadi Besar Negeri Johor Bahagian Undang-Undang Syariah Jabatan Agama Islam Negeri Johor 18.11.2018 – 31.12.2019
7. Timbalan Pengarah Operasi Jabatan Agama Islam Negeri Johor 01.01.2020– Sekarang

MAKLUMAT KELUARGA

Isteri :-
Hajah Imarah binti Isam

Anak:-
Empat(4) Orang


Hubungi Kami

Jabatan Agama Islam Negeri Johor

Aras 4, Blok A, Pusat Islam Iskandar Johor,
Jalan Masjid Abu Bakar,
Karung Berkunci 725,
80990 Johor Bahru.

Tel : 07 2282900 / 01
Fax : 07 2237873 / 07 2239062
Emel : jaj@johor.gov.my



Laman Facebook

This message is only visible to admins.

Problem displaying Facebook posts.
Click to show error

Error: Server configuration issue


Penafian

Jabatan Agama Islam Negeri Johor tidak bertanggungjawab terhadap sebarang kehilangan atau kerosakan yang dialami kerana menggunakan maklumat dalam laman ini.

Jumlah Pelawat 641,544

Tarikh Kemaskini : 19 May 2020