PROFIL

Jawatan Timbalan Pengarah Pendidikan Islam Jabatan Agama Islam Negeri Johor
Tarikh Sandangan 17 November 2018
Tarikh Lahir 17 Mac 1967
Tempat Lahir Pengerang , Johor
Tarikh Lantikan Pertama 1 September 1992
Tarikh Sah Jawatan 29 September 1995

KELULUSAN

  1. Sarjana Muda Syariah ( Universiti Malaya )
  2. Sarjana Bimbingan Dan Kauseling ( Universiti Teknologi Malaysia )

JABATAN PERNAH BERTUGAS

No. Gelaran Jawatan Pejabat/Jabatan Tempoh
1. Guru Sandaran MAAHAD Johor 01.01.1991 – 18.09.1992
2. Penolong Pengarah Bahagian Penyelidikan Jabatan Agama Islam Negeri Johor 19.09.1992 – 1994
3. Penolong Pengarah Bahagian Penguatkuasaan Jabatan Agama Islam Negeri Johor 1994 – 01.05.1996
4. Kadi Daerah Pejabat Kadi Daerah Pontian 02.05.1996 – 28.02.1997
5. Kadi Daerah Pejabat Kadi Daerah Muar 01.03.1998 – 31.08.2002
6. Penolong Pengarah Bahagian Dakwah Jabatan Agama Islam Negeri Johor 01.09.2002 – 15.09.2004
7. Ketua Penolong Pengarah Bahagian Penguatkuasaan Jabatan Agama Islam Negeri Johor 16.09.2004 – 15.11.2007
7. Ketua Penolong Pengarah Bahagian Penyelidikan Jabatan Agama Islam Negeri Johor 16.11.2007 – 28.02.2015
7. Ketua Penolong Pengarah Bahagian Zakat Baitumal dan Wakaf ( Pinjaman ) Majlis Agama Islam Negeri Johor. 01.03.2015 – 17.11.2018
7. Timbalan Pengarah Pendidikan Islam Bahagian Pendidikan Islam Jabatan Agama Islam Negeri Johor 18.11.2018 – Sekarang

MAKLUMAT KELUARGA

Isteri :-
Hajah Rahmah binti Abdullah (Guru)

Anak:-
Lima(5) Orang